Holčička z reklamy Kofoly se znovu objeví v dalším spotu

Je jí 23 let a „zuby zahnutý nahoru“ jakoby předznamenaly její osud. Sandra Flemrová, holčička z legendární vánoční reklamy a dnes sestřička v zubní ambulanci, se téměř po 20 letech znovu objeví v kampani Kofoly. Ve spotu plném „negativ“ upozorňuje na pozitivní přínos nové obalové cesty – systému vratných skleněných lahví, které Kofola uvedla na trh pod názvem Cirkulka.

 

„Při natáčení vánoční reklamy na Kofolu mně byly tři roky. Pamatuji si jen pár záblesků jako například koulovačku se štábem. Reklama se mně ale přesto silně zapsala do života,“ svěřila se Sandra Flemrová. V dětství absolvovala několik dalších castingů, ale až letos, kdy společnost Kofola hledala tvář pro svůj projekt Cirkulka, přišla ta pravá chvíle se na obrazovky vrátit.

 

„S Cirkulkou vracíme do domácností osvědčené skleněné lahve. Nápad vrátit spolu s nimi do hry i děvčátko „ne, ne, já nemusím, já už ho vidím“ přišel úplně přirozeně,“ vysvětluje Pavol Chalupka, marketingový ředitel Kofoly ČeskoSlovensko. „Nejenže je Sandra s Kofolou spojená už skoro 20 let, ale zároveň patří k mladé generaci, pro kterou je udržitelnost klíčová. A jestliže cirkulace lahví je o jejich vracení, vrátili jsme i holčičku,“ říká Pavol Chalupka. Sandru koncept Cirkulky zaujal, proto s nabídkou znovu účinkovat v reklamě bez váhání souhlasila.

 

Když miluješ, cirkulkuješ

Kofola ve spotu upozorňuje originálním způsobem na Cirkulku, která je těžká, vrže a cinká, ale nabízí lidem novou cestu, jak si vychutnat oblíbené nápoje v tradičním obalu, který je šetrný k přírodě. „O tom, že uvedeme nápoje ve vratném skle i do maloobchodu, jsme uvažovali už několik let. Nechali jsme si vypracovat analýzu celého životního cyklu výrobku a jeho vlivu na životní prostředí a vyšlo nám, že Cirkulce, tedy vratným skleněným lahvím, stačí jen několik cyklů, aby jejich uhlíková stopa byla nižší než stopa jiných běžných obalů,“ vysvětluje Pavol Chalupka.

 

A jak i Sandra připomíná, to zdaleka není jediný benefit nového konceptu. „Zajímalo mě, jakou budou mít nápoje z Cirkulky chuť, jestli to bude v něčem jiné. Na první lok mi to přišlo stejné, ale co bylo zajímavé, že když jsem láhev nedopila a znovu jsem ji otevřela, tak se ozvalo to typické tssss… Ten zvuk dobře nasyceného nápoje. A to i po opakovaném otevření,“ popisuje svoje pocity Sandra Flemrová.

 

Reklama se natáčela na Slovensku poblíž Záhoří. Pro sestřičku Sandru to byl náročný den, ale jak sama říká, bude na něj dlouho vzpomínat. „Miluju přírodu a čas strávený v krásné slovenské krajině byl pro mne nabíjející. Všichni lidé „na place“ byli neskutečně milí. V průběhu toho dne jsem zažila snad všechny emoce…,“ usmívá se Sandra. Spolu s ní si v reklamě zahrál talentovaný student DAMU David Petrželka. Režie spotu se ujal Ruy Okamura.

 

 

Nová reklama na Cirkulku od Kofoly bude k vidění od 1. července na Youtube, následně pak i ve vysílání slovenské TV Markíza. Na sociálních sítích se pak objeví další mini příběhy.

 

Cirkulka v kostce

Projektem Cirkulka završila Kofola ČeskoSlovensko svou snahu vytvořit cirkulární systém pro další kategorii svých nápojů. Zájem o novou obalovou cestu ze strany spotřebitelů předčil původní očekávání. Cílem Kofoly je prodávat v této obalové alternativě aspoň 15 – 20 % z celkové spotřeby.

 

Skleněné litrové lahve Cirkulky navrhl slovenský designér Martin Turzík a vyrábí je tuzemská sklárna Moravia. Mají recyklovaný hliníkový šroubovací uzávěr a zdobí je jen drobná papírová etiketa. Spolu s lahvemi uvádí Kofola do oběhu modulární přepravky z recyklovaného materiálu, které lze jednoduše spojit, díky čemuž pojmou 6, nebo dokonce 12 lahví. Do jedné přepravky si mohou spotřebitelé nakombinovat oblíbené nápoje – Kofolu, Vineu i Rajec. Záloha za láhev činí 8 korun, za přepravku pak 50 korun.

 

Cirkulka je k dostání od dubna letošního roku, v Česku na vybraných prodejnách Tesco a v online supermarketu Rohlik.cz. Její distribuce se bude postupně rozšiřovat, od července ji zařadí do své nabídky také iTesco.cz.

 

FOTO a VIDEO materiály:

Odkaz na nový spot Cirkulky se Sandrou Flemrovou: https://kofo.la/Cirkulka30cz

Fotografie z natáčení reklamy: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/12psmK1l4oxOUfsjw6aeuk2g_CEUf7V8o

Fotografie z výroby Cirkulky: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1VjMVG-Zsl0B5wyx4MDeCGicYMP21C1W8

tz

Šaratica pomůže blahodárně prožít dovolenou

Věděli jste, že cestovatelská zácpa na dovolené trápí více než čtvrtinu českých turistů? U mladých žen je to dokonce téměř 38 %!  Prozradíme, jak se jí správně bránit.

Dovolená je radost, ale pro řadu lidí její blížící se termín naopak znamená obavy a stres. Podle dat, která z výzkumu agentury IPSOS získala značka Šaratica, je častým obávaným rozměrem dovolené zácpa. Každá šestá žena říká, že jí zácpa už někdy de facto zkazila celou dovolenou. Problém jako takový opakovaně trápí zhruba 50 % žen. U 38 % z dotázaných se pak tyto problémy radikálně zhoršují právě na dovolené. Muži jsou na tom podstatně lépe. Celkově zácpa opakovaně trápí jen 28 % z nich, během dovolené pak 18 %. Celkem je pak zácpa ještě před dovolenou zdrojem obav pro 25 % dotázaných.

Roli hraje zejména stres i změna prostředí a rituálů

Zácpa během dovolené vzniká hlavně kvůli stresu z cestování. Na dovolené je také spousta věcí jinak, přicházíme o své rituály, komfort, soukromí. A to vede u řady lidí k problémům se zácpou. „Ke stresu z cestování se navíc přidává snížený komfort nebo absence rituálů před stolicí. Tedy třeba chybějící cigareta, ranní šálek kávy či čaje, možnost hygieny, případně horší standard sociálních zařízení – například společné toalety, turecké záchody nebo veřejné toalety,“ komentuje Doc. MUDr. Pavel Kohout, přednosta Interní kliniky 3. LF UK a FTN. Podle něj je častým problémem také menší míra soukromí, které zejména ženy potřebují k uvolnění: „Ženy mnohem častěji potlačují defekační reflex, důvodem může být i nižší soukromí při cestování nebo nocování ve větší skupině,“ uvádí docent Kohout. Za normální počet stolic se podle něj pokládá interval třikrát denně až jednou za tři dny.

Jak proti zácpě bojovat? Důležitá je prevence, klid a pohoda během dovolené.

Důležitá je zejména dostatečná prevence. „Pravidelný pitný režim, pohybová aktivita, strava s dostatkem vlákniny a nezadržování defekačního reflexu. Důležité je neodkládat defekaci na větší interval než 3-4 dny,“ uvádí docent Kohout. Už před dovolenou proto myslete na to, abyste s sebou měli podpůrný prostředek a nesháněli ho složitě až na místě. K dispozici jsou kromě léků i přírodní léčivé zdroje. Může to být třeba láhev Šaratice, silně mineralizované vody, která je známá svými účinky již po staletí. Do lahví se začala stáčet již v roce 1896.

A kolik by jí měl člověk vypít, aby předešel potížím se zácpou? „Je těžké přesně určit, kolik Šaratice máte vypít. Každý jsme jinak velký, máme jinou hmotnost a funkčnost střev. Obecně platí, že Šaratica pomáhá udržovat optimální konzistenci stolice. Dospělým proto doporučujeme vzhledem k projímavým účinkům této minerální vody pít mezi 150 až 250 ml denně na lačný žaludek. Kdo však již Šaratici pije pravidelně, doporučujeme 50 ml vždy po jídle, ideálně 2 x 3 denně. Zlepší to i případné problémy během cestování a dovolené,“ říká Kateřina Ceralová z týmu minerální vody Šaratica. „K přírodním zdrojům, které proti zácpě mohou pomoci, patří také křížaly, kysané zelí, jogurty, ovocné kompoty, zelenina nebo sušené listy či kořeny pampelišky,“ dodává docent Kohout. V případě akutní zácpy je možné použít také laxativa.

Nutné je rovněž odstranit stres z cestování. Na dovolenou si jezdíme odpočinout. Nemá cenu spěchat a stresovat se tím, že jsme měli být na pláži o dvacet minut dříve, nebo že jsme daný den nestihli všechno, co jsme si předem naplánovali. Dobře známe takovéto „Prosím tě, co ještě děláš, už vyrazíme?“ V tom by měli především partneři chápat své partnerky, které zácpou trpí mnohem častěji, a měli by jim na dovolené nabídnout dostatek klidu a pohody. Nejdůležitější je totiž vždy zdraví.

 

O minerální vodě Šaratica

Jedinečná minerální voda Šaratica pochází z jižní Moravy. Najdete tu 150 studní, ze kterých se čerpá a následně plní do lahví. Pochází z přírodního léčivého zdroje a díky výjimečnému složení pomáhá lidem se zažívacími potížemi. Šaratica obsahuje dvě hořké soli, které na sebe v zažívacím traktu navážou vodu a rozředí škodliviny, takže potom snadněji opouštějí tělo. Je to přirozený způsob, jak podpořit fungování zažívacího traktu. Blahodárné účinky přírodní minerální vody jsou známé stovky let, do lahví se plní již od roku 1896. Od roku 2020 je Šaratica součástí portfolia minerálních vod společnosti Kofola ČeskoSlovensko.

* Výzkum pro značku Šaratica provedla společnost Ipsos na vzorku 514 lidí v červnu 2022.

tz