Nejlepší enolog a 27 medailí pro naše vína z prestižního hodnocení Bacchus Madrid!

Ve dnech 24.-27. května se v paláci Casino de Madrid konal již 19. ročník jedné z nejprestižnějších vinařských soutěží světa, Bacchus Madrid 2021. Z třídenního hodnocení 1691 vzorků vín ze 21 zemí světa si Česká republika odváží titul Nejlepší enolog v kategorii tichá vína a 15 zlatých a 12 stříbrných medailí!

Ocenění pro nejlepšího enologa získal pan Jiří Tomanhlavní enolog B\V Vinařství z Milotic, a to za nejlepší kolekci a zároveň i nejlépe hodnocené víno České republiky Ryzlink rýnský 2017 pozdní sběr, které získalo jednu ze třiceti dvou velkých zlatých medailí Gran Bacchus de Oro.

„B\V Vinařství svůj skvělý úspěch doplnilo o dalších sedm zlatých a čtyři stříbrné medaile. Dvě zlaté medaile si ze španělské metropole odváží Znovín Znojmo, po jedné zlaté medaili obdržel Gotberg, Nové Vinařství, Vinařství Lahofer, Štěpán Maňák a Sonberk. Výčet čtrnácti zlatých ocenění ještě doplňuje dvanáct stříbrných medailí. Neskutečný úspěch a skvělá reklama pro tuzemská vína ve světě,“ shrnuje výsledky a pocity ze soutěže Mirek Majer, který za společnost DAVINUS ve spolupráci se zkušenou slovenskou degustátorkou a další pravidelnou členkou mezinárodní poroty Editou Ďurčovou zároveň zajišťoval organizaci a společnou dopravu vzorků z České republiky.V mezinárodní porotě v letošním roce zasedli hodnotitelé z jednadvaceti zemí světa. Znovu nechybělo několik držitelů titulu Master of Wine, enologové nebo sommelieři s titulem MS. Česká republika byla počtem vzorků (75) po Španělsku, Mexiku a Slovensku čtvrtou nejlépe zastoupenou zemí. V odborné porotě ji zastupoval Miroslav Majer, ředitel společnosti DAVINUS, který měl v rámci letošního ročníku, již potřetí v řadě, čest jedné z hodnotících komisí předsedat. Společně s ním zastupoval Českou republiku i Martin Šmíd, sommelier společnosti Znovín Znojmo.

Bacchus Madrid je jednoznačně nejvýznamnější a nejprestižnější hodnocení vín na španělské půdě, které již pravidelně pořádá Unie španělských degustátorů, pod vedením jejího prezidenta, pana Fernanda Gurucharri Jaque, a ředitele, pana Miguela Berzosy. I letos bylo zaštítěno patronátem OIV a celá soutěž opět nechyběla na seznamu nejprestižnějších světových soutěží VINOFED.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *