Velikonoční rodinné pečení s Mlékárnou Valašské Meziříčí

Přestože letošní Velikonoce budou opět trošku jiné, můžeme si je užít v rodinném kruhu a dopřát si i něco dobrého na zub. Mlékárna Valašské Meziříčí připravila recepty za použití svých výrobků, které mohou péct maminky či babička za pomocí dětí. Připraví tak společně nejenom pochoutku, která bude chutnat každému, ale stráví i společný čas, kdy se dobře zabaví. Čerstvé mléčné výrobky dodají těstu lahodnosti a jemnosti. Velikonoce se slaví každý rok v jiný den, protože se jedná o jeden z mála pohyblivých svátků v roce. Tento svátek oslavující jaro, ale také vzkříšení Ježíše Krista připadá podle kalendáře na první neděli po prvním jarním úplňku, tedy po 21. březnu. V letošním roce připadá Velikonoční pondělí na 5.dubna.

„Připravili jsme recepty, které v této nelehké době mohou být zábavou pro maminky a jejich děti či babičky a vnoučata,“ říká Radka Benešová Marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Bílé jogurty či Kefírové mléko z Valašska jsou skvělým pomocníkem při pečení nejen o Velikonocích, ale po celý rok, proto jsme je do našich velikonočních receptů také zahrnuli,“ dodává Radka Benešová.

 

Velikonoční šneci

Suroviny

Těsto:

200 ml Kefírového mléka nízkotučného z Mlékárny Valašské Meziříčí

300 g hladké mouky

300 g polohrubé mouky

špetka soli

80 g cukru

50 ml teplé vody

100 ml oleje

1/2 kostky droždí

1 vejce a 1 žloutek

1 vanilkový cukr (20 g)

Na náplň:

70 g rozpuštěného másla

skořicový cukr

Na potření:

1 rozšlehané vejce

Postup přípravy receptu

V míse smícháme mouku a sůl, uděláme důlek uprostřed, kam vsypeme cukr + vanilkový cukr, rozdrobíme droždí a zalijeme 50 ml vlažné vody. Necháme vzkypět. Přidáme olej, vejce a Kefírové mléko nízkotučné z Mlékárny Valašské Meziříčí a vypracujeme vláčné těsto. Necháme kynout 45 min. až hodinu. Mezitím rozpustíme máslo a necháme ho trochu zchladnout. Můžeme přidat i rozinky, ale není nutné. Vykynuté těsto rozdělíme na třetiny. Z každé vyválíme plát silný asi 5 mm, potřeme máslem, posypeme hustě skořicovým cukrem a zavineme do rolády. Z každé rolády krájíme kolečka cca 1 cm silná a pokládáme je na plech s pečícím papírem. Každé kolečko potřeme rozšlehaným vejcem. Pečeme při 180°asi 15 minut.

 

Velikonoční mini bábovky

Suroviny

200 g Smetanového bílého jogurtu z Mlékárny Valašské Meziříčí

200 g hladké mouky

3 vejce

150-200 g cukru krupice

1 vanilkový cukr

1 prášek do pečiva

100 ml oleje

kůra z 1 citronu

Postup přípravy receptu

Všechny suroviny vložíme do hlubší misky a důkladně rozšleháme. Těsto nalijeme do dobře vymazaných a hrubou moukou vysypaných mini formiček na bábovky, případně do jedné velké formy a vysypané formy a pečeme 15 minut při 180°C, pak snížíme na 150°C a dopečeme (asi 30 minut). Propečenost zkusíme špejlí. Po upečení vyklopíme a necháme dobře vychladnout na mřížce. Pak pocukrujeme.

 

TZ

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *