Značka Targa Florio přichází s novými toniky

Značka Targa Florio, známá díky limonádám ze sicilských citrusů, rozšiřuje své portfolio o novou řadu prémiových toniků. Lidé si mohou od letošního léta vychutnat tonik v originální verzi a pak s populární růžovou příchutí. Nápoje jsou opět vyrobeny z kvalitních surovin přímo ze Sicílie. Uvedení novinky na trh podpoří kampaň oslavující hrdiny legendárního automobilového závodu Targa Florio, mezi nimiž vyniká zejména známá československá závodnice Eliška Junková.

Novinka je dostupná ve dvou variantách – klasický tonik a jemnější růžový tonik. Společnou surovinou pro oba toniky je mořská sůl z bohatých sicilských vod, která neodmyslitelně patří k pokladům ostrova. Tonica Originale obsahuje ryzí mořskou sůl v kombinaci se sicilským vavřínem vznešeným. Tonica Rosa, růžový tonik, kombinuje mořskou sůl s květem růže stolisté, která je rozpoznatelná v jeho jemné vůni. „Oba toniky jsou slazené výhradně třtinovým cukrem, který je pro Sicílii typický. U obou je chuť dotvořena příjemnou hořkostí přírodního chininu. Díky vzájemnému propojení těchto protichůdných chutí vznikl jedinečný a osvěžující nealkoholický nápoj, který doplňuje prémiové portfolio společnosti Kofola,“ uvádí Oľga Kubíková, senior brand manažerka značky Targa Florio.

Novinky jsou k dostání už nyní jak na českém, tak na slovenském trhu. V tradičním a moderním trhu budou k dispozici toniky v plechovce o objemu 330 ml. V hotelech, kavárnách a restauracích budou dostupné v designových skleněných lahvičkách o objemu 250 ml.


Nové toniky připomínají příběh meziválečné celebrity a hrdinky Elišky Junkové

„Když jsme před dvěma lety stvořili značku Targa Florio, nebyla to pro nás jen nová řada nápojů s ingrediencemi ze Sicílie, kde se slavný závod odehrával. Je to zároveň symbol neuvěřitelné síly a vůle jedné drobné ženy z tehdejšího Československa – Elišky Junkové. Jsme rádi, že nyní s její rodinou můžeme spolupracovat na šíření jejího odkazu,“ říká k tomu manažerka značky Targa Florio Jana Klimková.

Cílem kampaně s hlavním mottem „Chuť vítězství nevyprchá“ je přiblížit značku mladým spotřebitelům a představit reálné příběhy hrdinů, kteří stojí za úspěchem sicilských závodů Targa Florio. „Targa Florio byla neuvěřitelně náročná, šlo o automobilový okruh v horském terénu se stovkami ostrých zatáček. Závod je pro nás symbolem hrdinství, odvahy a výjimečnosti. Naší značkou vzdáváme hold všem závodníkům, kteří se tohoto legendárního sicilského okruhu účastnili, i jejich týmům,“ vysvětluje Oľga Kubíková.

V roli mladé mechaničky, která našla svou lásku ve světě motorismu, ve videu vystupuje slovenská herečka Petra Dubayová. I když v reálném životě Petra rychlým autům a závodním okruhům neholduje, ve spotu se jejím idolem stala legendární československá závodnice Eliška Junková, která se ve své době mohla pyšnit titulem nejrychlejší ženy světa. Právě jedinečný Eliščin příběh a její nebývalé úspěchy byly při přípravě kampaně hlavní inspirací. 

Z drobné ženy, která si na pedály musela dávat špalíky, aby na ně dosáhla, se v první polovině minulého století stala legenda. Byla vůbec první ženou, která se odvážila absolvovat Targu Florio – tehdy nejtěžší automobilový závod na světě. Mimochodem, v roce 1973 byl právě kvůli vysokému riziku vyřazen z mistrovství světa sportovních vozů.

„Dělá nám opravdu velkou radost, že značka Targa Florio pomáhá šířit odkaz naší babičky, Elišky Junkové, která patří k legendám československé automobilové historie. Doufáme, že kampaň pomůže šířit její dobré jméno, hlavně mezi mladou generací, která její příběh ještě příliš nezná,“ uvádí Markéta Šonková, vnučka Elišky Junkové, společně se svým manželem Zbyňkem Šonkou.

„Bylo pro nás velkou výzvou vytvořit novou značku, která v sobě nese tak silný odkaz. Značkou Targa Florio vzdáváme hold Elišce Junkové i všem dalším hrdinům, kteří se tohoto legendárního sicilského okruhu účastnili,“ vysvětluje Jana Klimková.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *