Paměti sládka

V online nakladatelské službě Pointa vyšla na konci loňského roku pod názvem Paměti sládka zajímavá a netradiční kronika pivovarského sládka a odborníka Rudolfa Tilleho, která se netočí jen kolem piva, ale mapuje i neuvěřitelné životní peripetie velkého dobrodruha. Jejím autorem je František Barac. Knihu je možné objednat na e-shopu Pointy a ve všech tradičních knihkupectvích nebo na e-shopech.

 

Sbírka autentických záznamů z deníku houževnatého světoběžníka, zaníceného Sokola a především uznávaného pivovarnického odborníka Rudolfa Tilleho (1892 – 1998). Člověka, který se v životě nebál riskovat, který vždy neochvějně důvěřoval vlastním schopnostem a jemuž osud připravil neobyčejně pestrou životní dráhu.

 

Pod Tilleho rukama a pod jeho drobnohledem se pivo vařilo napříč celou Evropou. Kniha tak nabízí dechberoucí exkurz do tajů pivovarnictví, ale spolu s ním i desítky téměř neuvěřitelných, a přesto skutečných příběhů hrabalovského ražení, situovaných na pozadí evropských dějin.

 

Třeba o tom, jak se jezdí na krách v ledové řece; jak to bolí, když si bez zeptání půjčíte tatínkovu dýmku; jaké to je, když v ocelárně změníte složení vyráběných šrapnelů a nikomu o tom neřeknete; jak je možné se z válečného zákopu dostat zpátky domů; jak se vyhrává výběrové řízení na pozici sládka plzeňského Gambrinusu; nebo jak se v srbské Jagodině zakládá nová sladovna, když vám ta původní shoří před očima.

 

Paměti sládka

Autor: František Barac

Žánr: biografie

Počet stran: 256
Rozměry: 130 x 200 mm

Vazba: brožovaná

ISBN: 978-80-7650-138-6

V prodeji od 23. listopadu 2020

Věkové určení: 18+

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *