BOŽKOV PŘINÁŠÍ NOVINKU – VAJEČNÝ LIKÉR S PISTÁCIOVOU PŘÍCHUTÍ

Nejprodávanější značka na českém trhu Božkov uvádí na trh jarní novinku z řady vaječných likérů – Božkov Vaječný Pistácie. Reaguje tak na rostoucí oblibu vaječných likérů a jejich příchutí v Česku.

Božkov Vaječný Pistácie přichází před Velikonocemi, které jsou jednou z hlavních „sezon“ vaječných likérů. Zaujme jemnou krémovou konzistencí, lahodnou a sladkou chutí a vůní s tóny pistáciových oříšků. Jemně zelená barva symbolizuje příchod jara a Velikonoc.

Božkov Vaječný Pistácie je charakteristický pečlivě vybranými surovinami, které jsou použity při jeho zpracování, a dodržením tradičních řemeslných postupů. Božkov likéry jsou dlouhodobě nejoblíbenější na českém trhu a pravidelně se umísťují na předních příčkách ve spotřebitelských i odborných nezávislých testech. Božkov Vaječný Pistácie si vychutnáte samotný, nebo s vaší oblíbenou zmrzlinou. Skvěle se hodí také při přípravě sladkých dobrot, moučníků nebo dezertů.

PR tip

Božkov Vaječný Pistácie

Vaječný likér s příchutí pistácií vyniká svoji lahodnou a dokonale vyváženou chutí oblíbené pistácie. Jemně nazelenalá barva symbolizuje jarní atmosféru a Velikonoce.

Objem: 0,5 l

Obsah alkoholu: 15 %

Doporučená cena: 129,90 Kč

SEGAFREDO STORIA: káva z Hondurasu vyprávějící příběh celého dodavatelského řetězce

Společnost Segafredo Zanetti představuje SEGAFREDO STORIA, nový produkt, který využívá technologii „blockchainu“ k vyprávění celého kávového příběhu od pěstování až po samotný šálek kávy.

100% transparentnost a sledovatelnost

Segafredo STORIA je zcela nový produkt, který spotřebitele provede celým svým příběhem, od pěstování, pražení, zpracování atd. Pomocí QR kódu na balení se může zákazník ponořit do světa Segafredo STORIA, dozvědět se vše o produktu a jeho historii, přesném původu, odrůdě, době výsadby a sklizně, přepravy, pražení a balení. Zjistíte nejen jaké sociální projekty probíhají v zemi původu, ale dozvíte se také o aktivitách udržitelného rozvoje v daném kraji.

Přehled o všech oblastech je získán díky platformě „Farmer Connect“, podporované IBM Blockchain, která je k dispozici také prostřednictvím QR kódu na obalu. Vychutnat si šálek kávy Segafredo STORIA neznamená tedy jen výběr produktu nejlepší kvality, ale je také otázkou, kdo konktrétně se podílel na procesu výroby a za jakých podmínek. Segafredo STORIA seznamuje zákazníky s celým svým příběhem, historií, konkrétními osobami, zkrátka propojí všechny účastníky od farmářů až po konzumenty kávy.

Segafredo STORIA s příběhem

Společnost Segafredo Zanetti se rozhodla pro kompletní transparentnost pomocí technologie „blockchain“. Jedná se o nejbezpečnější certifikovaný způsob, jak zajistit úplnou sledovatelnost v celém dodavatelském řetězci, kde každý účastník procesu zadá své informace do veřejného rejstříku. Výsledkem je celkový obraz, který propojí částečná data, která jsou distribuována a celosvětově šifrována, a jsou tak zabezpečena před zneužitím. Podrobnosti jsou ale k dispozici všem a mohou být sdíleny bezpečným způsobem.

„Můžete si představit, že blockchainová technologie je jako „balení kufru“. Každý účastník dodavatelského řetězce si zabalí svou část. Další vidí, co je již v kufru, ale nemůže nic odstranit ani změnit, pouze přidat svoji část, svůj příspěvek, a pak to předat dál. Nakonec jsou shromážděny všechny podrobnosti a výrobek je 100% sledovatelný a transparentní
pro všechny,“
vysvětluje Petra Knapová, Marketing Manager CZ&SK ze Segafredo Zanetti CR.

Rodinná společnost Segafredo Zanetti se zavázala díky STORIA k transparentnosti, udržitelnosti a dodržování spravedlivých pracovních podmínek. Obal kávy STORIA zdobí fotografie lidí, kteří se skutečně podílejí na její tvorbě – od Hondurasu, oblasti, ze které káva pochází, po Finsko, kde je káva pražena ve vlastní pražírně.

Segafredo STORIA: jednodruhová káva, s certifikací Bio- a RFA

Segafredo STORIA je prémiová káva, která se skládá ze 100% zrn Arabica. Ta se sklízejí v nadmořské výšce 1400 až 1600 metrů. Směs obsahuje odrůdy jako Catuai, Typica a Lempira, které se obvykle praží ve stylu italského způsobu pražení. Pokud jde o chuť, znalci se mohou těšit na kávu s ovocnými tóny a příjemnou kyselostí.

Segafredo STORIA spolupracuje s 51 pěstiteli kávy, pocházejících z honduraských oblastí Lempira a Intibuca. Segafredo v Hondurasu již několik let podporuje mnoho místních iniciativ, které zajišťují větší udržitelnost a kvalitu v terénu, spravedlivé odměňování, vyšší úroveň vzdělání a lepší kvalitu života farmářů.

Jedinečný zážitek a velký krok vpřed v rámci transparentnosti výrobního procesu

Massimo Zanetti, zakladatel a předseda skupiny Massimo Zanetti Beverage Group, do které Segafredo Zanetti patří, o projektu Segafredo STORIA říká: „Chceme našim zákazníkům nabídnout jedinečný a vynikající zážitek strávený nad šálkem kávy, ve kterém se zrcadlí naše vášeň, odhodlání a odborné znalosti. Díky sledovací platformě IBM Blockchain „Farmer Connect“ dnes děláme velký krok vpřed v transparentnosti našeho globálního dodavatelského řetězce a v tom, jak jej můžeme ukázat našim zákazníkům. Chceme tak zlepšit naši spolupráci a sdílené know-how v celém dodavatelském řetězci kávy a zvýšit náš vliv na vývoj udržitelných produktů.“

Segafredo STORIA je k dispozici v těchto baleních:

  • 1000 g zrnková káva
  • 500 g zrnková káva
  • 250 g mletá káva

ČÍNSKÝ SYMBOL JARA!

Dračí studna – těžko bychom hledali výstižnější čajový symbol pramáti čaje Číny. S utržením prvních jadeitových lístečků pro nás začíná čínský sklizňový rok. Letos se to událo kolem 16. března, o čemž svědčí zprávy od tamních dodavatelů i některých českých dobrodruhů, kteří si mezi svěží keříky zajeli čaj vyrobit sami.

Čaj Dračí studna je brán bezesporu jako nejslavnější čaj Číny a nejkvalitnější čínský čaj celé historie. Patří mimo jiné mezi šest nejvěhlasnějších čajů Číny. Shodou okolností se jedná o produkty východočínské. Do nejvyhledávanější čajové šestice patří Bi luo chun Taihu, Pu tuo Fo, Tai ping hou kui, Lu an gua pian, Huangshan mao feng. A všechny jsou zelené. Na tom je vidět, že po dlouhá staletí Číňané uctívali a vyráběli ve valné většině čaje zelené a čajová kultura se nejvíce rozvíjela ve východních a jihovýchodních provinciích. A to i díky tamní politické a obchodní centralizaci.

Čaj Dračí studna pochází hlavně z Údolí dračí studny nedaleko Západního jezera (Si chu), které leží na okraji města Changčou v provincii Četiang.

Changčou, které je dnes všestranným kosmopolitním městem zažilo velký rozkvět za dynastie Jižních Sungů (1127 – 1279). Jako hlavní sídlo si jej zvolil jeden z prchajících císařových bratrů, který zde upevnil moc poté, kdy byl donucen vyjednávat o míru s dzurčenskými nájezdníky, kteří dobývali říši ze severu. Těm pak musel platit vysoké roční daně včetně čajových odvodů.

Díky dobré politice se městu Changčou dařilo v celém sungském dynastickém období. Do dnešní doby se město stalo symbolem okrasných zahrad, starobylé i moderní architektury, muzeí, hedvábí, obchodu, škol a vzdělanosti. A dle mého názoru se jedná o nejkrásnější město v Číně a jedno z nejkrásnějších v Jihovýchodní Asii.

V čajovnách se již za Sungů hojně scházela krom intelektuálů a umělců rozmanitá mládež, která mimo čaje konzumovala i různá malá jídla a polévky. V čajovnách se také hrálo divadlo a na hudební nástroje, tančilo, chodilo na romantická dostaveníčka.

Do Changčou se dá pohodlně přijet vlakem ze Šanghaje, či Sučou, nebo Pekingu. Poutavá je i cesta lodí po Grand kanálu – oba dva způsoby putování vybízejí k pohodovému popíjení čaje, neboť ve vlaku i na parníku můžete běžně zakoupit čerstvý čaj a horká voda bývá zdarma.

S čajem Dračí studna je možné se setkat v těchto přepisech: Long Jing, Lung Jing, Lung Ching, Lung Ting, Long Tseng, nebo fonetickým přepisem do češtiny (Lunk tink). Vždy se jedná o stejný čaj, ačkoli tyto názvy vedou některé zákazníky k omylu. Rozdílnost je dána tím, že v minulosti byly v rozličných zemích názvy přepisovány do různých jazyků a nikdy nedošlo ke sjednocení.

Long jing se vyznačuje zploštělým lesklým nasládle vonícím listem 1 – 2cm dlouhým, přičemž nejkvalitnější sorty mívají velikost pravidelnou, se snižující se kvalitou bývá listoví nepravidelnější a zvětšuje se podíl zlomků a čajové drti. Špičkový sběr obsahuje toliko pupen plus 1. lístek. Druhý nejlepší sběr jsou pupen a 2 další lístky. Tento se nazývá Que she jian (čche še tien) – Špičky vlaštovčích jazýčků. Následné větší listy pak spadají do levnějších kategorií. Nejluxusnější  čaj se zpracovává výhradně ručně.

Při nákupech pěkně baleného čaje Dračí studna od pouličních prodavaček v turistických oblastech je nutno brát v potaz, že se v naprosté většině jedná o laciné zboží, v Čechách přezdívané Babské ucho.

Technologie výroby Dračí studny je jednoduchá. Po natrhání uzrálých lístků dochází k jejich zavadání na slunci, či v polostínu. Poté se 40 – 50 min praží na velké pánvi wok, která je rozpálena asi na 360°C. Typický plochý tvar listu se získává opatrným třením o stěny. Zkušení dělníci tuto činnost zvládají i bez rukavic. Před vhozením listí do pánve se pánev většinou vymazává čajovým tukem. Ten je vyráběn ze semínek z čajovníkových keřů. Čajový tuk se hodí i na vaření nebo pro výrobu kosmetiky.

Čaj Dračí studna existuje minimálně od 8. století. Byla to doba nejslavnějšího čajového mistra v historii – Lu Ju. Již tehdy jej mistr vychvaloval jako nevšední skvost. Tento čaj nazýval Bílý oblak z vonného háje, což symbolizovalo jeho lehkost a vznešenost. Slavný básník Su Š tento čaj přirovnával ke krásné ženě.

V chrámu nedaleko plantáží každoročně netrpělivě očekával první jarní sklizeň nejlepšího čaje císař Čchien lung. Sbíralo se pro něj z 18-ti nejstarších a nejhodnotnějších keřů. Za dynastie Čching (1636 – 1912) byla Dračí studna povýšena na gong fu cha (kunk fu čcha) – umělecký čaj.

Výrobu zeleného čaje je možné si vyzkoušet přímo v manufakturách, v rámci turistické zábavy v muzeích, v čajových obchodech i starých čajovnách.

Hubert Hátle Dobrá čajovna Václavské náměstí v Praze

 

 

DRUHÉ POKRAČOVÁNÍ SOUTĚŽE „PODPOŘ SVÉHO BARMANA“ MÁ SVÉ VÍTĚZE!

Společnost STOCK Plzeň-Božkov vyhlásila vítěze soutěže s názvem Zimní edice – Podpoř svého barmana.  Více než 14 000 hlasů na Instagramu rozhodlo o pořadí více než 30 přihlášených barmanů a barmanek, kteří měli za úkol připravit horký drink z vylosovaného produktu Stock Plzeň-Božkov. Soutěž probíhala ve spolupráci s Českou Barmanskou Asociací CBA. Titul absolutního vítěze obhájil Oleksandr Pavliuk s drinkem YOLO, který připomíná, že jakákoliv chvíle je příležitostí pro zábavu.

Soutěž byla zahájena 8. února. Kapacita soutěžících se zaplnila už za dva dny, kdy se zapsalo nejrychlejších 33 soutěžících z řad profesionálních barmanů a barmanek. Soutěžící si vylosovali produkt, ze kterého měli za úkol vyrobit originální soutěžní drink. Na výrobu drinku jim společnost Stock Plzeň-Božkov poskytla finanční obnos ve výši 1500,-/osobu a vylosovaný produkt. Losovali mezi následujícími produkty: Božkov Republica Vodka, Božkov Republica Exclusive, Fernet Stock Original, Fernet Stock Barrel Edition, Amundsen Deep Blue, Johnnie Walker Red Label, Marker’s Mark, Gordon’s London Dry Gin, ROKU Gin a Abuelo V. Účastnit se mohli pouze zkušení profesionálové z řad barmanů a barmanek starších 18 let.

Soutěžící měli týden na výrobu horkého drinku se zimní tématikou, jeho nafocení a následnou prezentaci na sociální síti Instagram.  Kromě originální receptury byl důležitou součástí příběh, nápaditý název a fotografie. O vítězích opět rozhodovali fanoušci na Instagramu – své hlasy mohli posílat až do 13. března. Druhá edice soutěže „Podpoř svého barmana“ dosáhla znovu velkého ohlasu – fanoušci podpořili soutěžící bezmála čtrnácti tisíci instagramovými srdíčky! Odměnu si ze soutěže odneslo 5 nejúspěšnějších soutěžících. Stejně jako v minulé soutěžní výzvě zvítězil Oleksandr Pavliuk a dostal první cenu 10 000 Kč, Tomáš Jelínek na druhém místě si odnesl 8 000 Kč, Filip Bureš získal za třetí místo 6 000 Kč, Tereza Halinárová za čtvrté místo 4 000 Kč a Marek Šimůnek za páté místo 2 000 Kč.  I ve druhé edici zachovala společnost Stock Plzeň-Božkov 5 vítězných míst, aby mohla podporu rozdělit mezi co nejvíce barmanů.

Celkem společnost Stock Plzeň-Božkov rozdělila mezi barmany a barmanky 79 500 Kč. Za obě proběhlé soutěže tak podpořila barmanskou obec celými 183 000,- Kč. „Opět nás velmi potěšil zájem o tuto variantu soutěže a moc si vážíme chutě, která stále plápolá v srdcích našich barmanů,“ dodává Michal Marešovský, Whisky Brand Ambassador.

Vítězné drinky byly slavnostně vyhlášeny dne 15. 3. 2021 po ukončení hlasování na Instagramu. Vyhlášení vítězů probíhalo formou LIVE streamu v autentickém barovém prostředí, které umocnilo atmosféru slavnostního večera.

Titul absolutního vítěze obhájil talentovaný Oleksandr Pavliuk, nyní s drinkem „YOLO“. Drink je inspirován současnou situací a nese se v duchu oslavy, zábavy a relaxu. Jeho cílem bylo připomenout, že „každý prožitý rok si přes všechno špatné zaslouží uzavřít s výtlemem na tváři.“ Ani v zimní edici soutěže Oleksandr nezklamal a fanoušky rozesmál svou originální a nápaditou fotografií.

Druhé místo si v soutěži vybojoval Tomáš Jelínek a jeho drink „Hot NY“. Ten byl inspirován všemi oblíbeným svařákem. „Rozhodl jsem se udělat twist na New York Sour v horké podobě – základem je Marker’s Mark s cukrovým sirupem, jako kyselá složka drinku je redukce z červeného vína se skořicí, hřebíčkem, badyánem a domácím sirupem. Poslední ingrediencí je pěna z ovesného mléka, která celý drink zjemní a spojí,“ popisuje Tomáš Jelínek.

Třetí místo si ze soutěže hrdě odnáší Filip Bureš, který fanoušky ohromil drinkem „Akai“. Filip vysvětluje, že Akai znamená japonsky „červený“ – a přesně takovou barvu má i výsledný drink. „Dvě ze šesti botanicals ROKU Ginu získáváme ze sakury, proto jsem se rozhodl gin spárovat se šťávou z nakládaných třešní. Jelikož je horký gin velmi výrazný, bylo třeba zjemnit jeho pronikavost. Třešňová šťáva tomuto účelu posloužila výborně a dodala také ovocnost. Sladkost a kořenitost drinku dodá sirup a infuzovaný gin podtrhne aroma,“ vysvětluje Filip Bureš, který fanoušky zaujal také dokonale aranžovanou fotografií, ze které japonská atmosféra přímo sálá.

TZ

3 netradiční velikonoční recepty! Lahodní beránci a smaragdový cheesecake

Sotva skončily Vánoce, už jsou tady další svátky spojené s nekonečným hodováním. Naštěstí Velikonoce netrvají tak dlouho jako Vánoce, ale pokud se však nebudete hlídat, může vám i těchto pár dnů uštědřit nějaké to kilo navíc. Jestli se navíc snažíte zhubnout na léto do plavek, přibírání o Velikonocích pro vás určitě nebude žádoucí. Jak nedat nadbytečným kilům šanci? Vyzkoušejte následující recepty na lahodné velikonoční beránky a smaragdový cheesecake!

 

Velikonoce a smaragdově zelená

Zelená barva k Velikonocům neodmyslitelně patří. O této barvě se říká, že je symbolem jara, naděje i života. A momentálně se o svoje zdraví staráme více než kdy jindy. Naše starost by ale neměla spočívat jen v aktuálním posilování imunity. Přece jen nezdolné pevné zdraví je běh na dlouhou trať. Vše začíná především ve skladbě našeho jídelníčku a staré známé pořekadlo „jsme to, co jíme“ jednoduše platí.

Velkým trendem dnešní doby jsou hlavně nejrůznější superpotraviny, a že je jich na výběr spousta! A jak už bylo řečeno, zelená k Velikonocům neodmyslitelně patří, co takhle zkusit matcha se smaragdovou barvou? „Dodnes je matcha používán jako nápoj pro chvíle psychického zklidnění v hlasitém a chaotickém světě, pomáhá nám soustředit se na sebepoznání a představuje spirituální osvěžení. I my tak máme možnost ochutnat tajnou zbraň samurajů, která možná stojí za moudrostí, silou a klidem těchto japonských válečníků,“ říká Petr Patočka, jednatel společnosti Kyosun s.r.o., která patří mezi přední dodavatele bio Matcha Tea do Evropy, MatchaTea.cz.

 

NEPEČENÝ VELIKONOČNÍ BERÁNEK

 Mnozí si svátky jara bez beránka ani nedovedou představit. Co jej takhle vyzkoušet v RAW verzi, která je plná oříšků, švestek, máku, zkrátka která je lahodná a jen se po ní zapráší? Velikonoční beránek zasytí, potěší chuťové pohárky, a navíc dodá tu správnou energii! „Často jsou to právě dezerty, které jsou tím prvním krůčkem k odhodlání následně ochutnat i další typy raw jídel, než jsou ta sladká,“ přitakává Stanislav Petříček z bistRAWveg.

 

SUROVINY NA FORMU O VELIKOSTI 29 cm

KORPUS:

180 g kešu ořechů
170 g slunečnicového semínka
110 g sušeného kokosu
3 lžíce sirupu (agáve, čekanka, javorový, …)
2 lžíce roztaveného kakaového másla
špetka mořské soli

1-2 lžíce vody (dle potřeby)

NÁPLŇ

245 g mletého máku
135 g sušených švestek
35 g rozinek
30 g datlí
3 lžíce sirupu (datlový, agáve, javorový, čekankový)

2 ks rozinky (na oči)
1 ks goji (na čumáček)
stužka

Pro lepší stravitelnost, chuť a vstřebatelnost výživových látek ořechy a semínka předem namočíme do vody a následně usušíme při nízké teplotě.
Ovoce používáme natural (nesířené) a jsou-li datle a švestky příliš suché, namočíme je před zpracováním na 30 min. do vody.

POSTUP:

V robotu s „S“ nožem zpracujeme suché suroviny na korpus na sypkou jemnou směs. Přidáme sladidlo a kakaové máslo a promícháme. Dle potřeby přidáme 1-2 lžíce vody, aby byla směs mírně lepkavá.

205 g směsi odložíme stranou a zbytek vtlačíme do formy beránka s potravinářskou folií, abychom ho později pěkně vyklopili a dáme do lednice chladit.

V mixéru rozmixuje vypeckované datle, švestky a sladidlo a stěrkou přendáme do mísy. Přidáme čerstvě umletý mák a náplň promícháme. Nakonec vmícháme rozinky. Naplníme korpus beránka a uzavřeme ho odloženou směsí na korpus.
Beránka přikryjeme folií a dáme na 4 hodiny ztuhnout do lednice.

Před servírováním beránka vyklopíme z formy, postavíme na talíř, z rozinek a goji vytvoříme oči a čumáček. Okolo krku mu uvážeme mašli.

 

TIP: RAW velikonoční beránek

Už jste měli na Velikonoce RAW beránka? Ochutnejte letos tohoto nepečeného fešáka s makovo-švestkovou náplní. Je plný oříšků, semínek, sušeného ovoce. Mouku, lepek, laktózu, vejce, bílý rafinovaný cukr ani kypřící prášek v něm nenajdete.

Doplňte si váš velikonoční stůl a oslavte krásné svátky jara s raw beránkem, který zaručeně potěší vaše chuťové pohárky, zasytí a dodá Vám tu správnou energii. Bezlepkový, výživný beránek plný bílkovin a zdravých tuků dokonale zasytí.

K dostání: RAWveg přes scuk.cz

 

Velikonoční Matcha Cheesecake

Ingredience

TĚSTO:

  • 200 g matcha sušenek
  • 50 g másla ghí

KRÉM:

  • 2x sýr Goldessa light
  • 1x odtučněný tvaroh
  • 1 bílek (žloutek nepřidáváme kvůli barvě)
  • sladidlo

MATCHA KRÉM:

  • 1 sáček Bio puding s Matcha Tea
  • 5 lžic kokosového oleje
  • 2 g Matcha Tea
  • 100 g sýr Goldessa light

Postup

TĚSTO:

  1. Sušenky nejprve rozemeleme v domácím robotu (nebo v pytlíku válečkem).
  2. Přidáme změklé máslo.
  3. Vypracujeme těsto, které natlačíme do malé formy vyložené pečícím papírem.
  4. Dáme do lednice ztuhnout.

KRÉM:

  1. Sýry, tvaroh a sladidlo společně rozmixujeme v hladký krém.
  2. Přidáme bílek a pořádně zamícháme.
  3. Krémovou směs nalijeme na korpus a pečeme na vodní lázni cca 40 minut na 170 °C (dle vaší zkušenosti s troubou).

MATCHA KRÉM:

  1. Matcha puding uvaříme dle návodu.
  2. Dáme vychladit do lednice.
  3. Poté přidáme Goldessu, kokosový olej a pytlíček Matcha Tea, a tyčovým mixérem rozmixujeme v hladký krém.
  4. Ten naneseme na vychladlý dort a dáme opět do lednice na několik hodin, nejlépe přes noc.

 

Velikonoční Matchánek ze směsi na pečení

Tradiční beránek v zeleném hávu. Vyzkoušejte tyhle Velikonoce něco nového a neokoukaného – upečte si Velikonočního Matchánka!

Ingredience

  • Matcha Tea směs na pečení
  • 250 g másla
  • 4 vejce
  • 2 sáčky vanilkového cukru
  • půl sáčku prášku do pečiva
  • 250 g netučného měkkého tvarohu

Postup

  1. Máslo rozehřejeme a smícháme s ostatními ingrediencemi.
  2. Formu vymažeme máslem a vysypeme hrubou moukou.
  3. Bránka naplníme a pečeme v předem vyhřáté troubě na 180 °C cca 40–45 minut.
  4. Beránka můžeme posypat moučkovým cukrem, polít bílou čokoládou a posypat trochou matcha, nebo dozdobit podle vlastních zvyklostí.

Kofola přichází s novou kampaní Láska má 1000 jmen

Kofola přichází s novou kampaní, již tradičně prostoupenou láskou. Značka dlouhodobě fandí zamilovaným a v aktuální kampani Láska má 1000 jmen rozvíjí motiv přezdívek, kterými se mezi sebou partneři oslovují. Láskyplná pojmenování mohou být něžná, vtipná a občas i trochu peprná. Vždy ale vyjadřují jedinečné pouto, které spojuje dva milující se lidi a dotváří příběh jejich lásky.

Kampaň startuje v Česku a na Slovensku 24. března, kdy se objeví na internetu a v televizním vysílání série spotů. „Téma lásky je pro Kofolu klíčové. V naší komunikaci dlouhodobě pracujeme s milostnými příběhy a sloganem “Když ji miluješ, není co řešit”. Motiv přezdívek vyjadřujících lásku a náklonost představuje pokračování této linky,“ říká marketingový manažer Kofoly Břetislav Koláček.

Jména lásky v kempu

Spoty kampaně Láska má 1000 jmen se odehrávají v prostředí kempu a natáčely se přímo v srdci českého vodáctví – na břehu Vltavy nedaleko Českého Krumlova. Láskyplné přezdívky v nich hrají hlavní roli a diváci se mohou těšit na „Potvůrku“ a „Prdelku“ nebo na Slovensku používanou „Papuľku“ a „Bimbásika“.

„Natáčení proběhlo loni na podzim za poměrně náročných podmínek, protože se už dost ochladilo. Navíc se štáb musel vyrovnat se zostřenými opatřeními v souvislosti s epidemií koronaviru. Přes všechny nesnáze však na place nechyběla legrace a láskyplná atmosféra, což se snad projeví i na výsledné podobě spotů,“ věří brand manažerka značky Monika Hrstková. Videa pro kampaň vytvořila Woman Agency a natáčení zajišťovala agentura Filmservice. Režie se ujal Tomáš Mašín.

S kampaní Láska má 1000 jmen se budou lidé setkávat celou jarní a letní sezónu. Kromě TV spotů se objeví i v outdooru, online i klasických offline komunikačních kanálech a zastřeší další aktivity značky. V kampani využije Kofola také data z průzkumů veřejného mínění, které pro ni zpracovaly česká agentura STEM/MARK a slovenská agentura FOCUS. Hlavními tématy průzkumu bylo používání přezdívek mezi partnery, nejčastější formy oslovení a také to, jak lidé vnímají užívání přezdívek u blízkých i cizích lidí. Data z něj využije Kofola zejména v PR komunikaci.

Lehké a svěží novinky

S novou kampaní dorazí na český a slovenský trh také dvě produktové novinky se sníženým obsahem cukru, které Kofola už brzy odtajní. Reaguje tak na aktuální trendy, kdy se zvyšuje poptávka po „lehčích“ variantách oblíbených limonád.

Zbrusu nové spoty kampaně Láska má 1000 jmen:

CZ: https://youtu.be/EDHwrEonwcQ

SK: https://youtu.be/hTQsk5q_QYE

TZ

Veselé Velikonoce s Kauflandem

I letošní oslava Velikonoc se neobejde bez oblíbených tradičních zvyků a symbolů, jako jsou pomlázky, malovaná vajíčka… a hlavně dobré jídlo. Vše, co potřebujete, najdete na jednom místě v prodejnách Kaufland, navíc za skvělé ceny a také maximálně hygienicky. Co by nemělo na svátečním stole chybět?

 

Šťavnaté uzené

Velikonoční nádivka je tradiční lahůdka a neměla by chybět na žádném stole. Skvělou chuť jí dodá uzené. Kaufland vyrábí uzená masa pod značkou K-Mistři od fochu z Modletic! ve vlastním masozávodě u Prahy. Obsahují minimálně 90 % masa, jsou vyrobena podle Českých cechovních norem, uzena na bukových štěpkách a neobsahují zvýrazňovače chuti. V loňském roce díky své lahodné chuti a šťavnatosti získala ocenění „Česká chuťovka“.

Uzená vepřová kýta – 229,90 Kč/kg

Uzené vepřové ramínko – 119,90 Kč/kg

Uzené koleno z kýty – 119,90 Kč/kg

 

Nebojte se jehněčího

Jehněčí maso se pomalu navrací na český stůl. Je to maso nutričně hodnotné, a navíc dobře stravitelné. Obsahuje méně tuku, železo, zinek, vitamíny D a B, je skvělým zdrojem kvalitních bílkovin a má výraznější chuť. Naši předkové moc dobře věděli, proč se právě tento druh masa objevoval na velikonoční tabuli nejčastěji.

Pokud se v jehněčím mase příliš neorientujete, máme pro vás tip. V Kauflandu najdete připravenou roládu z plece prémiového irského plemene. Stačí přidat vaše oblíbené koření a vložit do trouby.

Irská jehněčí rolovaná plec – 269,90 Kč/kg

 

Živé pomlázky

Stejně jako beránek patří k Velikonocům pomlázky. Každá žena by měla být vyšlehána, aby zůstala zdravá a plná síly. V Kauflandu pořídíte tradiční ručně pletené pomlázky z vrbového proutí dokonce ve třech velikostech. V letošní nabídce nechybí ani rostoucí zapletené pomlázky v květináči a další velikonoční květinové dekorace, které oživí sváteční výzdobu.

Vrba jíva (⌀ 15 cm) – 219,90 Kč

Kalanchoe ve velikonočním obalu – 59,90 Kč

 

 

Není vejce jako vejce

Velikonoce se blíží. Pokud chcete pro koledníky nebo do těsta beránků ta nejkvalitnější vejce, sáhněte po těch z volného výběhu, například od dodavatele Statek Dvořák. Spokojené slepičky z projektu „Ujíždíme na trávě“ se každý týden i se svým pojízdným kurníkem přestěhují o kousek dál za zelenou trávou, a po celý rok tak žijí v přirozeném prostředí. Obchodní řetězec Kaufland nabízí ve stálém sortimentu již nyní téměř 2/3 vajec z podestýlkových chovů, volných výběhů nebo od bio producentů. Nejpozději v roce 2025 vyřadí vejce z klecových chovů ze sortimentu úplně.

Vejce z volného výběhu, Statek Dvořák – 59,90 Kč/6 ks

 

Fairtrade čokoláda pro koledníky

Kaufland dlouhodobě spolupracuje s platformou Fairtrade. V loňském roce byl třetím největším prodejcem fairtradového kakaa, jak uvádějí statistiky Fairtrade Česko a Slovensko, z.s. Prodal cukrovinky z 294 tun kakaových bobů, což představuje meziroční nárůst o 89 procent. Kakao využívá v různých druzích čokolád, sušenek, čokoládových pomazánek i zmrzlin privátních značek K-Classic, K-Bio nebo luxusní řadě K-Favourites.

Čokolády fairtrade K-Classic – 32,90 Kč/200 g

Maximálně hygienické nakupování

Nejnovější technologie usnadňují nakupování. S aplikací Kaufland ve vašem chytrém telefonu můžete využívat službu K-Scan. Jednotlivé položky jednoduše naskenujete do svého mobilu a rovnou vložíte do nákupní tašky. Celý nákup pak pohodlně zaplatíte u samoobslužné pokladny, aniž byste museli zboží znovu vykládat na pokladní pás. Služba K-Scan zjednoduší a urychlí vaše nakupování. V současné době ji můžete využít na 37 prodejnách, ale postupně se rozšiřuje i na další prodejny.

 

Vše, co potřebujete na slavnostní velikonoční tabuli, najdete v Kauflandu, navíc za skvělé ceny. Tak Hody, hody doprovody…

Velikonoční rodinné pečení s Mlékárnou Valašské Meziříčí

Přestože letošní Velikonoce budou opět trošku jiné, můžeme si je užít v rodinném kruhu a dopřát si i něco dobrého na zub. Mlékárna Valašské Meziříčí připravila recepty za použití svých výrobků, které mohou péct maminky či babička za pomocí dětí. Připraví tak společně nejenom pochoutku, která bude chutnat každému, ale stráví i společný čas, kdy se dobře zabaví. Čerstvé mléčné výrobky dodají těstu lahodnosti a jemnosti. Velikonoce se slaví každý rok v jiný den, protože se jedná o jeden z mála pohyblivých svátků v roce. Tento svátek oslavující jaro, ale také vzkříšení Ježíše Krista připadá podle kalendáře na první neděli po prvním jarním úplňku, tedy po 21. březnu. V letošním roce připadá Velikonoční pondělí na 5.dubna.

„Připravili jsme recepty, které v této nelehké době mohou být zábavou pro maminky a jejich děti či babičky a vnoučata,“ říká Radka Benešová Marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Bílé jogurty či Kefírové mléko z Valašska jsou skvělým pomocníkem při pečení nejen o Velikonocích, ale po celý rok, proto jsme je do našich velikonočních receptů také zahrnuli,“ dodává Radka Benešová.

 

Velikonoční šneci

Suroviny

Těsto:

200 ml Kefírového mléka nízkotučného z Mlékárny Valašské Meziříčí

300 g hladké mouky

300 g polohrubé mouky

špetka soli

80 g cukru

50 ml teplé vody

100 ml oleje

1/2 kostky droždí

1 vejce a 1 žloutek

1 vanilkový cukr (20 g)

Na náplň:

70 g rozpuštěného másla

skořicový cukr

Na potření:

1 rozšlehané vejce

Postup přípravy receptu

V míse smícháme mouku a sůl, uděláme důlek uprostřed, kam vsypeme cukr + vanilkový cukr, rozdrobíme droždí a zalijeme 50 ml vlažné vody. Necháme vzkypět. Přidáme olej, vejce a Kefírové mléko nízkotučné z Mlékárny Valašské Meziříčí a vypracujeme vláčné těsto. Necháme kynout 45 min. až hodinu. Mezitím rozpustíme máslo a necháme ho trochu zchladnout. Můžeme přidat i rozinky, ale není nutné. Vykynuté těsto rozdělíme na třetiny. Z každé vyválíme plát silný asi 5 mm, potřeme máslem, posypeme hustě skořicovým cukrem a zavineme do rolády. Z každé rolády krájíme kolečka cca 1 cm silná a pokládáme je na plech s pečícím papírem. Každé kolečko potřeme rozšlehaným vejcem. Pečeme při 180°asi 15 minut.

 

Velikonoční mini bábovky

Suroviny

200 g Smetanového bílého jogurtu z Mlékárny Valašské Meziříčí

200 g hladké mouky

3 vejce

150-200 g cukru krupice

1 vanilkový cukr

1 prášek do pečiva

100 ml oleje

kůra z 1 citronu

Postup přípravy receptu

Všechny suroviny vložíme do hlubší misky a důkladně rozšleháme. Těsto nalijeme do dobře vymazaných a hrubou moukou vysypaných mini formiček na bábovky, případně do jedné velké formy a vysypané formy a pečeme 15 minut při 180°C, pak snížíme na 150°C a dopečeme (asi 30 minut). Propečenost zkusíme špejlí. Po upečení vyklopíme a necháme dobře vychladnout na mřížce. Pak pocukrujeme.

 

TZ

Objevte kouzlo pánve WOK

Milujete asijskou kuchyni a její rozmanité chutě? Pokud ano, tak by ve vaší kuchyni neměla chybět pořádná WOK pánev! Kromě tradičních asijských pokrmů v ní připravíte třeba i celé kuře, nebo možná překvapivě i moučníky. Tato univerzální hluboká kuchyňská pánev slouží k pohodlnému vaření, smažení či dušení a neobjede se bez ní žádná kuchyně.

Když se mluví o asijské kuchyni, jeden kuchyňský nástroj, který se vám ihned vybaví, je zcela jistě hluboká pánev wok. Umožní vám připravit v krátké době jídla bohatá na vitamíny, zároveň s nízkým obsahem kalorií. Nakrájet jídlo před vařením na velmi malé plátky, aby se doba úpravy snížila na minimum je jedním z principů tradiční čínské kuchyně. Pak takto připravené ingredience už jen stačí vhodit do připravené pánve wok. Její kulaté stěny vám pomohou snadno uvařit zeleninu i orestovat maso. Zeleninu odhrnete na stranu a vytvoříte tak místo pro maso, které se pak díky šťávě ze zeleniny a teplu, které se v pánvi nashromáždilo snadněji a rychleji připraví. Dejte volnost svojí fantazii a kreativitě! Připravte si tradiční asijské speciality, smažené jarní závitky, knedlíčky v páře, čínskou kachnu nebo si osmažte klasickou omeletu, tradiční řízek, uvařte guláš anebo jako sladkou tečku si usmažte třeba koblihy.

Ideální bude zvolit rovnou to nejlepší – revoluční novinku z nové řady G6 pánev Tefal Wok Unlimited (G2551972) s odolností vůči extrémním podmínkám. Její hluboký tvar je navržený pro precizně restované pokrmy, vaření v ní je extrémně pohodlné a suroviny vám z ní nevyskakují na sporák. Vaše kulinářské umění s ní povýšíte na zcela novou úroveň, při vaření vás nikdy nezklame. Nový nepřilnavý povrch Titanium Anti–Scratch, v porovnání s ostatními nepřilnavými povrchy značky Tefal, je až šestkrát odolnější proti poškrábání* a dno je kompatibilní se všemi typy varných desek. Když pánev dosáhne ideální teploty pro smažení, indikátor Thermo–Signal, známé červené kolečko uprostřed pánve, nově v designu přesýpacích hodin změní barvu a nápisy zmizí. Tím značí, že pánev dosáhla dokonalé teploty a vy můžete začít s přípravou pokrmu. Dno Thermo–Fusion se extrémně rychle ohřívá a zajišťuje rovnoměrné rozložení tepla k perfektnímu smažení. Díky nepřilnavému povrchu je vaření pohodlné a čištění velmi rychlé. Doporučená cena 1699 korun / 59,90 EUR / 22 790 HUF.

Velikonoční recepty z kvalitních potravin. Dejte šanci „alternativním“ druhům mouky

Beránek, mazanec i jidáše – upečte letos tradiční pochutiny z méně známých, za to nutričně zajímavějších druhů mouky. Hladká, polohrubá a hrubá pšeničná mouka jsou sice ty nejrozšířenější varianty, v posledních letech je ale střídají i jiné, například cizrnová, pohanková nebo čiroková mouka. Obsahují velké množství tělu prospěšných látek, a navíc vám většina z nich umožní péct i bezlepkově, takže mohou bez obav kouzlit i celiaci.

Mazanec nebo beránek by neměl chybět na žádné velikonoční tabuli. A pokud byste chtěli být letos originální a vyzkoušet něco tradičního, můžete se pustit do pečení jidášů. Připravíte je z podobného těsta jako mazanec, akorát je hutnější a navíc obsahuje med. Jidášky se smotají do různých tvarů, které mají symbolizovat provaz, na kterém se oběsil proradný Jidáš. Zároveň ale připomínají začátek jara, zrod nového života, a tak z nich můžete vytvarovat ptáčky i jiná mláďata.

Hodnotné a vhodné i pro alergiky

Bezlepková a s vysokou nutriční hodnotou, to je cizrnová mouka, která se skvěle hodí při přípravě sladkých pokrmů, ale i při vaření knedlíků nebo omáček. Pohanková mouka je pak bohatá na kvalitní sacharidy, vlákninu i bílkoviny. Obsahuje velké množství minerálních látek a vitamínů. Použít ji můžete místo klasické bílé mouky téměř ve všech receptech – i těch na mazanec nebo jidáše. Pokud ji nezkombinujete s jinou pšeničnou moukou, je bez lepku, a tudíž vhodná i pro alergiky. Bezlepkovou alternativou s širokou škálou užitečných látek – bílkovin, vlákniny i minerálů, jako jsou hořčík, železo a třeba zinek nebo vitamín B, je čiroková mouka. Díky své neutrální chuti se skvěle hodí pro pečení sladkých i slaných variant.

Vyberte si tu nejlepší mouku

Než se pustíte do pečení, vybírejte mouku pečlivě a nakupujte ji vždy v bio kvalitě. Při pěstování bio obilovin, ze kterých se mouka vyrábí, se nepoužívají pesticidy ani průmyslová hnojiva. Pole jsou plná života a ekologičtí zemědělci usilují o dosažení biologické rovnováhy, tedy stavu, kdy půda, mikroorganismy, rostliny a živočichové jsou ve vzájemně vyváženém poměru, což posiluje schopnost rostlin bránit se proti chorobám a škůdcům. Koupí bioproduktů prospějete nejen sobě, ale také přírodě.  V obchodech bio mouky jednoduše najdete podle označení logy biolistu nebo biozebry. Jedině ty zaručují, že se jedná o certifikovanou biopotravinu.

Velikonoční jidáše z pohankové mouky

Náš tip: Zkuste pohankovou mouku z Ekofarmy Javorník, která se zaměřuje na pekařský sortiment již od roku 1991!

  • 500 g bio pohankové mouky
  • 70 g bio másla pokojové teploty
  • 2 ks bio žloutků
  • 300 ml bio smetany
  • 80 g bio třtinového cukru
  • 25 g droždí
  • Kůra z bio citrónu
  • Špetka soli a muškátového květu

Na potření:

  • 1 ks bio vejce
  • 2 lžíce bio medu
  • 1 lžíce bio másla

Do malé mísy vložte droždí a lžíci cukru. Pomocí vidličky je rozmíchejte na kaši. Do směsi přidejte 100 ml vychladlé smetany, lžíci mouky a na teplém místě zakryté utěrkou nechejte vzejít kvásek. Následně smíchejte ve větší míse všechny ostatní ingredience. Platí zde pravidlo: nejdříve suché suroviny a následně máslo, žloutky a smetanu. Na závěr přidejte kvásek. Promíchejte a zpracujte těsto. Po 10-15 minutách by mělo být hladké a pružné. Následně ho vytvarujte a vložte do mísy, kterou překryjete potravinovou fólií a dáte na hodinu kynout na teplé místo. Posléze těsto vyndejte a chvíli hnětejte. Pak jej rozdělte tak, abyste měli 24 stejných dílů. Z každého vytvarujte váleček o délce asi 25 cm a tloušťce prstu. Poté z nich vymodelujte uzlíky, potřete je vejcem a nechte ještě chvíli vykynout. Mezitím si předehřejte troubu na 180 stupňů. Vykynuté jidáše ještě jednou potřete vejcem a dejte péct asi na 15 minut, dokud nebudou mít zlatou barvu. Mezitím si připravte med – ten ohřejte a do něj vložte přiměřený počet kousků másla, aby vznikla omáčka. Tou následně potřete jidáše ihned po vyndání z trouby.

Kupujte BIO. Pro budoucnost! 

Správným krokem, jak podpořit ekologické zemědělce, kteří přirozeně pečují o půdu, krajinu a hospodářská zvířata s maximální ohleduplností, je totiž nákup jejich bioproduktů. Výhodou nákupů přímo od eko farmáře není ale jen příjemný osobní kontakt či možnost konkrétního výběru sezónních produktů, ale také zážitek z farmy jako takové, který rozhodně stojí za to! Významnou roli u nákupu na eko farmě pak hraje především záruka čerstvosti. Tím, že zvolíte lokálního dodavatele, máte jistotu, že bioprodukty neputovaly dlouhé kilometry přes půl světa. Distribuční cesty a dojezdové vzdálenosti jsou velmi krátké. To pomůže nejen přírodě, ale rovněž nám i budoucím generacím.

Co je BIO?

BIO je certifikovaný systém hospodaření podložený národní i evropskou legislativou s vlastním kontrolním systémem garantovaným ze strany státu. BIO může být pouze ta potravina, která splňuje zákonem dané a státem kontrolované požadavky pro ekologické zemědělství. To je založeno na pestrém osevním postupu a péči o půdu. Pole jsou plná života, nepoužívají se na nich umělá hnojiva, pesticidy, geneticky modifikované organismy ani chemické postřiky. Zvířata nejsou pouze využívána, ale je o ně s láskou pečováno. Produkce biopotravin v ekologickém zemědělství přírodu neničí. Naopak ji zlepšuje a uchovává pro příští generace.

Bioprodukty jsou vždy viditelně označené logy, která smí používat pouze ti producenti, jež dodržují legislativu ekologické produkce. Systém kontrol je nastaven tak, že minimálně jedenkrát za rok projde celý řetězec od prvovýroby až po distribuci kompletní speciální kontrolou, která je nadstavbou pro standardní kontroly v konvenčním zemědělství.

Jaká loga se používají k označení biopotravin?

Národní značení

Logo biozebry s nápisem „Produkt ekologického zemědělství“ se využívá jako známka biopotravin a také všech bioproduktů vyprodukovaných v ČR. Logo je dále doplněno o číselný kód kontrolní organizace (CZ-BIO-xxx), která provedla certifikaci bioproduktu v ČR.

 

Evropské značení

Pokud výrobek pochází z Evropské unie, musí být označen biolistem, číselným kódem kontrolní organizace a také informací o původu surovin. Ten se obvykle uvádí ve formátu EU, nebo mimo EU společně s názvem země, ve které byly vyprodukovány všechny použité suroviny.